Celulīts vienmēr radījis sievietēm diskomfortu. Dermatologu un estētiskās medicīnas ārstu novērojumi liecina, ka celulīta problēma skar līdz pat 90% sieviešu, un ir iemesls biežām konsultācijām pie speciālista. Laika gaitā mainījušās zināšanas un izpratne, kā arī, risinājumi celulīta mazināšanai, novēršanai. Apzinot celulīta rašanās mehānismus, tika izveidota celulīta klasifikācija tipos. Tas ļauj ārstam piedāvāt savām klientēm/pacientēm piemērotāko šīs estētiskās problēmas risinājumu. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, nepieciešama iepriekšēja pacienta apskate un izmeklēšana.
TRĪS CELULĪTA TIPI:
I tips: Sākotnēji apskatot, āda šķiet bez klīniskas simptomātikas, bet palpējot, atsevišķās zonās, novēro sīkas anatomiskas izmaiņas.
II tips: Vizuāli redzamas pārmaiņas ādā, celulīta skartās vietās novēro pastozitāti, pazeminātu lokālo temperatūru, samazinātu ādas elasticitāti. Lielākoties pārmaiņas saistītas ar limfātiskās atteces un mikrocirkulācijas traucējumiem. Citur literatūrā saukts par tūskaino celulītu.
III tips: Vizuāli izteikti redzamas pārmaiņas ādā, sāpes vai diskomforts pie palpācijas, izteikts "apelsīna mizas" izskats palielinājumā. Prevalē fibrozas izmaiņas ādas struktūrās.
CELULĪTA RAŠANĀS IEMESLI:
- Hormonālie faktori: biežākais no celulīta rašanās iemesliem. Tiek uzskatīts, ka estrogēna, insulīna, noradrenalīna, vairogdziedzera hormoni un prolaktīna līmeņu izmaiņas un svārstības ir daļa no celulīta veidošanās procesa.
- Ģenētika: ir atklāts, ka daži gēni atbildīgi par celulīta veidošanos. Tā ir predispozīcija saistībā ar dzimumu, rasi, metabolisma aktivitāti, tauku izvietošanos ādā un organisma šķidrumu cirkulatoro nepietiekamību.
- Diēta/uzturs: patērējot uzturā pārsvarā tauku, ogļhidrātu un sāli, bet maz šķiedrvielu, rodas izmaiņas, ko redzam kā celulītu. Papildus bieži novēro paaugstinātu ķermeņa masu.
- Dzīves veids: celulīts biežāk ir smēķētājām, pie mazkustīguma (ilgstoša sēdēšana, stāvēšana), nepareiza kontracepcijas izvēle.
- Apģērba izvēle: apspīlēta apģērba vai apakšveļas valkāšana, kas ierobežo asins cirkulāciju var veicināt celulīta veidošanos.
MEZOTERAPIJAS IESPĒJAS:
Klasiskā mezoterapija ārstē lielu ādas virsmu. Palīdz ievērojami uzlabot ādas stāvokli, veicināt apjomīgu drenāžu, stimulējot asins un limfātisko cirkulāciju. Terapijas rezultātā uzlabojas ādas vizuālais izskats: tekstūra, tonuss, elastība un krāsa; uzlabojas ķermeņa siluets, tiek samazināts liekais apjoms. Katram klientam/pacientam nepieciešama individuāla pieeja.
Mezoterapijas preparātu izvēle piemērojama vēlamā un sagaidāmā rezultāta sasniegšanai. Var tikt izmantots, gan fosfatidilholīna-dezoksiholāta kombinēts preparāts, gan īpaši izstrādāti kompleksi mezokokteiļi ar ādas metabolismu atbalstošām un veicinošām sastāvdaļām.
PIEDĀVĀTIE RISINĀJUMI:
Ar mezoterapijas palīdzību ir iespējams būtiski uzlabot celulīta skartās ādas izskatu un funkcionēšanu. Lielākoties injekcijas veicamas kursu veidā – pa vienai procedūrai 10-14 dienu laikā, kopumā 6-10 reizes. Ar mezoterapiju iegūto rezultātu ieteicams uzturēt un nostiprināt ar citām ķermeņa kopšanas metodēm. Ļoti efektīgs ir Yellow Rose Body Shaping Phyto-Care gēls, kuru varat lietot mājas apstākļos, veicot gan ietīšanas procedūras gan papildus sportiskām aktivitātēm. Ikdienā papildus uz problēmzonas uzklāt Yellow Rose Liposome Body Anti-celulīta ampulu. Viens no efektīgākajiem ir RRS® Cellutrix mezo-kokteilis (Spānijas Ražotājs Skin Tech Pharma group).
*Lai izvēlētos katram klientam/pacientam atbilstošāko celulīta samazināšanas plānu, nepieciešama konsultācija pie speciālista.